Co się dzieje podczas pompowania szamba?

Wielu ludziom mówi się, że jeśli ich dom znajduje się na szambie, muszą regularnie je odpompowywać. Jednak niewiele osób faktycznie wie, co dzieje się podczas pompowania szamba. Przede wszystkim wiedz to: pompowanie szamba to  nie projekt DIY ! Przepompowanie szamba wymaga zatrudnienia zaufanej firmy usługowej, która wykona tę pracę za Ciebie. Tutaj nauczysz się podstaw tego, co dzieje się podczas pompy septycznej, aby lepiej zrozumieć zadanie i dlaczego należy pamiętać o rutynowym zaplanowaniu go.

Szambo to podziemny pojemnik na wszystkie odpady, które opuszczają domy rurami w łazienkach, kuchni i pralni. Być może sama wiedza o zawartości szamba będzie wystarczającą zachętą, aby pamiętać o regularnym pompowaniu! Podczas pompowania szamba firma usług septycznych przyjedzie do Twojej nieruchomości i zlokalizuje pokrywę szamba. Mają specjalistyczny sprzęt potrzebny do zlokalizowania twojego czołgu, jeśli nie wiesz, gdzie się znajduje. Po znalezieniu pokrywka zostanie odkryta i otwarta, a do zbiornika zostanie włożona pompa próżniowa. Próżnia zassie galony płynnego szlamu i nieczystości z twojego zbiornika.

Proces pompowania szamba zajmie od 15 minut do godziny, w zależności od wielkości zbiornika i czasu, jaki upłynął od jego przepompowania. Gdy zbiornik będzie pusty, do czyszczenia filtrów ścieków wylotowych zostaną użyte specjalistyczne narzędzia czyszczące i wąż. Filtry te łączą zbiornik z polem drenażowym i są niezbędnymi elementami, które zapobiegają przedostawaniu się stałych odpadów do pola drenażowego. Po zakończeniu procesu pokrywa Twojego zbiornika zostanie wymieniona, a samochód próżniowy opuści Twoją własność, aby prawidłowo pozbyć się zawartości zbiornika w bezpiecznym, zatwierdzonym przez państwo miejscu.

Jak widać, to nie jest projekt DIY! Chociaż jest to prosty projekt, to taki, który mogą wykonać tylko profesjonaliści. Szamba Betonowe to nazwa, której możesz zaufać, jeśli chodzi o potrzeby związane z szamba. Zadzwoń do nas, kiedy nadejdzie czas na odpompowanie szamba.

Często otrzymujemy telefony od klientów z pytaniem, jak zlokalizować szambo na ich posesji. Dla tych właścicieli domów, którzy nie mają specjalnego pionu, który podnosi pokrywę szamba nad ziemię, zlokalizowanie szamba może być trudne. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby samodzielnie zlokalizować swój system septyczny . Możliwość identyfikacji Twojego systemu pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w przyszłości.

Pierwszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to skontaktować się z lokalnym wydziałem zdrowia, aby uzyskać informacje publiczne. Aby zainstalować system septyczny, potrzebne są pozwolenia, a te pozwolenia są dostarczane wraz ze schematem miejsca, w którym system jest zakopany.

Jeśli departament zdrowia nie posiada rejestru zezwoleń, możesz złożyć wniosek o rejestrację publiczną.

Możesz skontaktować się z wykonawcą, który zbudował Twój dom, ponieważ będzie miał schemat lokalizacji szamba.

Jeśli nie odniesiesz sukcesu w ten sposób, możesz spróbować samodzielnie zlokalizować szambo na swojej posesji. Musisz najpierw znaleźć główną linię kanalizacyjną. Główna linia kanalizacyjna zaczyna się w piwnicy lub w przestrzeni podziemnej i wychodzi z boku domu. Zmierz miejsce, w którym opuszcza dom, z wnętrza piwnicy lub miejsca przeszukiwania. Następnie znajdź to samo miejsce na zewnątrz domu. Używając cienkiej metalowej sondy, ostrożnie badaj podwórko co kilka stóp, aby podążać za rurą septyczną przez podwórko. * Uważaj, aby nie naciskać mocno, jeśli poczujesz jakikolwiek opór. Zbyt mocne sondowanie może przebić linię septyczną i spowodować poważne problemy. Większość szamb jest zakopana około metr pod ziemią i zwykle znajdują się w odległości 10–20 stóp od domu.

Jeśli nie udało Ci się zlokalizować szamba, zadzwoń do firmy Szamba Betonowe. Posiadamy specjalny sprzęt do zlokalizowania Twojego czołgu. Chociaż będzie to wymagało zapłaty, będziesz wiedział, gdzie znajduje się system septyczny na przyszłe potrzeby.