JAK CZĘSTO NALEŻY SERWISOWAĆ SZAMBO?

Niezależnie od tego, czy instalujesz nowy szambo w swoim domu, czy konserwujesz starszą jednostkę , priorytetem jest regularna konserwacja i czyszczenie, dzięki czemu szambo będzie nadal spełniać swoje obowiązki odprowadzania ścieków przez następne pokolenia. 

Szambo działa jak odpływ w ziemi dla płynnych odpadów, rozpraszając je naturalnie w glebie. Jednakże, gdy ciała stałe zostaną wprowadzone do szamba betonowe, mogą wystąpić chodaki i nagromadzi się płynny drenaż. Przyjęcie proaktywnego podejścia podczas konserwacji szamba z regularnym pompowaniem i profesjonalnymi usługami zagwarantuje, że Twoja instalacja hydrauliczna będzie działać wydajnie i bezproblemowo. Zaplanowanie odpompowania i serwisu szamba, zanim pojawi się problem, pozwoli Ci zaoszczędzić czas, pieniądze i spokój ducha. 

KIEDY SERWISOWAĆ SZAMBO

Bez względu na wiek lub stan szamba betonowe, każda jednostka będzie musiała zostać przepompowana w pewnym momencie. 

Wiedza o tym, jak często zaplanować usługę szamba, będzie zależeć od wielu czynników, w tym wieku studni i liczby osób mieszkających w domu. Jeśli masz znacznie starszą szambo, może być konieczne częstsze pompowanie niż w przypadku nowszego modelu. 

Średnio szambo będzie wymagało pompowania i serwisowania raz na 3 – 5 lat . Jeśli szambo zapycha się lub zatyka i wymaga pompowania częściej niż co 2 lata, może to oznaczać nieszczelność w systemie. Również liczba osób mieszkających w domu będzie również determinować zużycie wody i może wymagać częstszego wypompowywania.

Regularne osobiste inspekcje i kontrole szamba to sprytny sposób na poszukiwanie wycieków lub innych poważnych problemów z instalacją wodno-kanalizacyjną i szambo. Jednak zawsze planuj profesjonalną inspekcję co kilka lat, aby upewnić się, że wszystko działa OK z twoją instalacją wodno-kanalizacyjną!

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE UTRZYMANIA SZAMBA

Aby utrzymać szambo w dobrym stanie, istnieje wiele sposobów (innych niż regularne pompowanie), aby zachować długowieczność studni. Oto kilka sposobów na utrzymanie szamba w bojowym stanie:

  1. Regularnie sprawdzaj sprzęt AGD pod kątem wycieków

Aby upewnić się, że szambo się nie przepełnia ani nie zapada, należy regularnie sprawdzać, czy w domu nie ma nieszczelnych instalacji wodociągowych, ponieważ niewielkie nieszczelności w kranach, toaletach, prysznicach lub innych urządzeniach gospodarstwa domowego mogą niepotrzebnie przeciążać pojemność szamba. 

  1. Uważaj na to, co wkładasz do kanalizacji

Wprowadzanie szkodliwych chemikaliów lub olejów do kanalizacji może skrócić żywotność szamba, ponieważ nie są one przeznaczone do obsługi takich przedmiotów. Rzeczy takie jak olej silnikowy, tłuszcz kuchenny lub oleje, produkty dla kobiet, fusy z kawy i inne mogą powodować zatykanie lub inne problemy w szambie. Uważne obserwowanie tego, co wkładasz do kanalizacji, może sprawić, że szambo będzie działać świetnie!

  1. Nie przejeżdżaj przez swoje szambo

Umieszczenie szamba w obszarze, po którym nie będziesz przejeżdżać, jest niezbędnym sposobem na zapewnienie, że urządzenie się nie zawali. Nie przechowuj ciężkich przedmiotów, takich jak maszyny lub materiały do ​​kształtowania krajobrazu, na szambie, ponieważ zwiększona waga może nadwyrężyć jego strukturę. 

Jeśli zastosujesz się do tych ważnych wskazówek i zaplanujesz profesjonalną inspekcję z Rescue Cesspool & Drain raz na trzy lata, możesz spać spokojnie, wiedząc, że szambo i domowa instalacja wodno-kanalizacyjna będą w dobrym stanie przez wiele lat!