Jakie oprocentowanie przy kredycie hipotecznym?

Oprocentowanie w skrócie

Jednym z kluczowych elementów kredytu hipotecznego jest oprocentowanie. Oprocentowanie kredytu oznacza wysokość odsetek, które kredytobiorca musi zapłacić bankowi za korzystanie z kredytu. Wysokość oprocentowania kredytu może się różnić w zależności od banku, który udziela kredytu, a także od wielkości i celu kredytu. Doradca kredytowy Wrocław przedstawi najlepsze oferty z najniższym oprocentowaniem na rynku.  Większość banków oferujących kredyty hipoteczne ustala swoje oprocentowanie na podstawie stopy procentowej WIBOR ( Warsaw Interbank Offered Rate). Stopa WIBOR to średnia cena, jaką banki płacą sobie wzajemnie za pożyczanie pieniędzy.

Jaki kredyt wybrać?

Oprocentowanie kredytu oznacza wysokość odsetek jakie należy oddać w okresie kredytowania. Jest ono ustalane na podstawie kilku czynników, takich jak: cel kredytu, okres kredytowania, rodzaj kredytu oraz wiarygodność kredytobiorcy. Najważniejszym czynnikiem, który ma wpływ na oprocentowanie kredytu, jest jego cel. Kredyty bankowe dzielą się na kredyty mieszkaniowe (hipoteczne) i konsumpcyjne. Kredyty mieszkaniowe są przeznaczone na cel związany z zakupem, budową lub remontem domu lub mieszkania. Szukając pomocy u doradcy kredytowego Wrocław warto mieć już określony cel kredytu.

Wiele ofert

Jeśli ktoś zastanawia się nad kupnem mieszkania lub domu, kredyt hipoteczny jest jednym z pierwszych kroków. Ale wybór kredytu hipotecznego może być przytłaczający, ponieważ istnieje tak wiele ofert na rynku. Korzystając z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego Wrocław można ułatwić sobie zadanie. Doradca wybierze dla nas najtańsze oferty banków. Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego, jest oprocentowanie kredytu. Oprocentowanie kredytu oznacza, ile będzie kosztował kredyt w ciągu roku lub całego okresu kredytowania. Im niższe oprocentowanie, tym lepiej dla klienta.

Oprocentowanie stałe a zmienne

Banki oferują kredyty hipoteczne ze stałym oprocentowaniem na okres do 5 lat. Jest to korzystne dla kredytobiorcy, ponieważ wie on, ile dokładnie będzie musiał spłacać miesięcznie przez cały okres kredytowania. Opcja ta jest szczególnie korzystna w czasach niestabilnej sytuacji gospodarczej, ponieważ koszty kredytu hipotecznego mogą się zmieniać wraz ze zmianą stóp procentowych. Kredytobiorca ma pewność, że nie będzie musiał dopłacać do kredytu w sytuacji gdy ceny rosną. Oprocentowanie kredytu może być również zmienne. Doradca kredytowy Wrocław poinformuje o ryzyku zmiennej stopy procentowej i przedstawi oferty zarówno ze zmienną stopą jak i stałą.