Konwertowane kontenery wysyłkowe.

Kontenery transportują ogromne ilości ładunków na całym świecie. Tylko w 2019 roku w obiegu było  ponad 23 miliony  standardowych dwudziestostopowych jednostek. Biorąc pod uwagę, że żywotność kontenera wynosi siedem lat, ludzie na całym świecie wymyślili kreatywne sposoby recyklingu używanych kontenerów transportowych.

Jednym z szybko rozwijających się trendów jest przekształcanie kontenerów w domy, komercyjne budynki modułowe, kompleksy mieszkalne i inne konstrukcje. Ich solidna konstrukcja, trwałość i wysokie bezpieczeństwo sprawiają, że są atrakcyjnym materiałem konstrukcyjnym i nie szkodzi, że przebudowane kontenery magazynowe kosztują znacznie mniej niż tradycyjne budynki. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o przerobionych kontenerach wysyłkowych.

Przykłady konwersji kontenerów wysyłkowych

Kontenery transportowe stanowią alternatywę dla tradycyjnej konstrukcji z cegły i zaprawy murarskiej, a dzięki opcjom konfiguracji możliwości modyfikowania kontenerów transportowych są praktycznie nieograniczone. Popularne obecnie konwersje kontenerów obejmują:

 

Kontenery zdarzeń

Jednym z największych zastosowań kontenerów transportowych pochodzących z recyklingu są kontenery na imprezy. Zbudowanie kontenera na wydarzenia oferuje tę zaletę, że jest wszechstronna, szybka i ekonomiczna. Pomogą Twojej marce wywrzeć doskonałe pierwsze wrażenie na kolejnym wydarzeniu lub targach. Jeśli chcesz budować za ułamek kosztów, skonwertowane kontenery transportowe są najlepszym rozwiązaniem.

Hotele

Hotele kontenerowe  to doskonała okazja, by przekonać się, jak wyglądałoby życie w domu kontenerowym. Dla przedsiębiorcy to świetny sposób na obniżenie kosztów początkowych przy jednoczesnym stworzeniu struktury, która wyróżni Cię na tle innych. Hotele kontenerowe są również wyjątkowo przyjazne dla środowiska.

Mobilne biura

Budowa przebudowanego biura kontenerowego to jeden z najszybszych, najbardziej wydajnych i opłacalnych sposobów na zwiększenie powierzchni biurowej, niezależnie od tego, czy szukasz otwartego, czy zamkniętego biura. Modyfikacje kontenerów transportowych pozwalają na dowolną opcję drzwi, okien i podłóg, a nawet można zainstalować jednostkę HVAC, aby zapewnić komfort przez cały rok.

Sale lekcyjne

Dystrykty szkolne dysponujące ograniczonym budżetem mogą zapewnić swoim uczniom dodatkową przestrzeń lekcyjną dzięki klasom kontenerowym. Jest to szybki, prosty i tańszy proces niż nawet renowacja istniejących konstrukcji.

Restauracje

Kontenery wysyłkowe są idealne dla wszystkich rodzajów restauracji — niezależnie od tego, czy są to food trucki, czy eleganckie restauracje. Są oryginalne i innowacyjne oraz pozwalają na 100% niestandardową modyfikację Twojej marki.

Bloki Ablucji

Toalety kontenerowe  mogą być instalowane w dowolnym miejscu lub używane jako toalety przenośne. Jeśli potrzebujesz zaplecza łazienkowego na budowę, imprezę plenerową, a nawet dodatkowych toalet do swojego biurowca, są one szybkim i trwałym rozwiązaniem.

Konwersja nowego kontra używanego kontenera

Nie wszystkie kontenery są sobie równe, a jedną z pierwszych kwestii przy wyborze przerobionych kontenerów transportowych do budowy jest to, czy chcesz nowy, czy używany kontener. Nie ma uniwersalnego standardu klasyfikacji kontenerów transportowych. Jednak niektórzy sprzedawcy stosują system klasyfikacji A, B, C, gdzie A reprezentuje najlepszy stan, a C jednostkę wymagającą nieco więcej pracy.

Nowe kontenery transportowe nie są całkowicie nieużywane. Odbyli tylko jedną podróż za granicę. Ponieważ zazwyczaj są w najlepszym stanie, są najdroższe w zakupie. Zaletą jest to, że prawie nie uszkadzają skorupy ani podłogi, a zatem wymagają najmniejszego nakładu pracy w przygotowaniu.

Używane kontenery morskie mogą mieć od trzech do siedmiu lat i nadal są w stanie nadającym się do przewozu, podczas gdy wycofane z użytku kontenery to takie, które osiągnęły koniec swojego życia na morzu. Wycofane pojemniki są nadal wodoodporne i wiatroodporne, dzięki czemu nadal można ich używać. Jednak koszt naprawy nie zawsze jest tego wart. To, co wybierzesz, zależy od twojego budżetu.

Prekonstruowany vs. zmodyfikowany

Inną kwestią dla osób rozważających budowę kontenera transportowego jest to, czy chcesz kupić gotową jednostkę, czy też zbudować zmodyfikowany — inny termin określający kontenery transportowe — od podstaw. Zbudowanie  niestandardowego pojemnika  pozwala na dokonanie wszystkich modyfikacji, które chcesz, zapewniając, że produkt końcowy będzie dokładnie taki, jak chcesz. Zakup gotowego urządzenia może zmusić Cię do kompromisu w zakresie niektórych funkcji.

Już wyposażone kontenery mieszkalne na sprzedaż kosztują mniej niż kontener zbudowany na zamówienie w niestandardowym warsztacie. Zależy to jednak w dużej mierze od wybranych dostosowań i wyposażenia w gotowym pojemniku. Jeśli zdecydujesz się na gotowy, upewnij się, że kontener spełnia oczekiwane normy ISO.

Co powinieneś wiedzieć o przerobionych kontenerach wysyłkowych

Zanim przejdziesz do tworzenia przekonwertowanego kontenera wysyłkowego, oto kilka wskazówek i uwag:

  1. Samodzielny przegląd jednostki  – Przed wydaniem pozwolenia na budowę ważne jest, aby osobiście zobaczyć stan kontenera. Osobista inspekcja pomaga również poczuć przestrzeń kontenera, upewniając się, że ma on odpowiedni rozmiar do Twoich potrzeb.
  2. Sprawdź lokalne przepisy budowlane i zagospodarowania przestrzennego  – każdy obszar ma inne zasady i zasady dotyczące materiałów budowlanych i wytycznych. Ponieważ kontenery transportowe nie są konwencjonalnym materiałem do budowy budynków, ważne jest, aby sprawdzić wszelkie wymagania lub ograniczenia dotyczące korzystania z konstrukcji transportowych w Twojej lokalizacji.
  3. Zaplanuj wykorzystanie przestrzeni  – To, czy będziesz układać pojemniki w stosy, czy układać je poziomo, określi przestrzeń, z którą musisz pracować, wymagania hydrauliczne i połączenia elektryczne. Planowanie pod kątem tych i innych kwestii jest ważne, ponieważ miejsce zostanie przygotowane przed postawieniem konstrukcji.
  4. Integracja systemu – Przestrzeń kontenerowa wymaga ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, podobnie jak tradycyjna konstrukcja. Wybór potrzebnych systemów można określić na podstawie wielkości kontenera, a także klimatu i temperatur lokalizacji.
  5. Izolacja  – Kontenery muszą nadawać się do zamieszkania dzięki takim funkcjom, jak izolacja. Pamiętaj, że ocieplenie przestrzeni kontenerowej wykracza poza montaż ramy. Równie ważna jest izolacja przeciwwilgociowa.