Wskazówki dotyczące pielęgnacji, jak czyścić wycieraczkę.

Twoja wycieraczka to pierwsze wrażenie, jakie dajesz gościom na temat Twojego domu, dlatego ważne jest, aby wycieraczka wyglądała jak najlepiej.

 Korzyści z czyszczenia wycieraczki

Czyszczenie wycieraczki ma wiele kluczowych zalet; takich jak poprawa chłonności, utrzymanie higieny maty i utrzymanie jej wysokiej jakości wyglądu. Aby uzyskać najlepiej działające wycieraczki, należy szukać tych o wysokim poziomie chłonności i silnych właściwościach zatrzymywania brudu. Nasze maty i chodniki są wykonane z super chłonnych pęczków bawełny i mieszanki mikro fibry. Zostały zaprojektowane tak, aby razem wychwytywać brud i pochłaniać wilgoć, zapewniając Twoim podłogom ochronę, której potrzebują przed wilgocią i błotem na świeżym powietrzu. Wszystkie nasze maty objęte są pięcioletnią gwarancją, więc możesz mieć pewność, że nie ma lepszej wycieraczki aluminiowe ani chodnika, które chroniłyby Twój dom.

Jak prać matę wewnętrzną

Koniecznie sprawdź, czy wycieraczka nadaje się do prania w pralce, czy też będziesz musiał prać ręcznie. Wszystkie nasze maty z logo, w tym chodniki , można prać w pralce w temperaturze 40 stopni, co ułatwia czyszczenie i zajmuje dużo mniej czasu.

Z doświadczenia wiemy, że korzystne jest stosowanie nie bio, neutralizujących kolor detergentów, ponieważ pomoże to zachować chłonność maty i zachować kolor. Za wszelką cenę unikaj dodawania płynu do płukania tkanin lub używania płynów/kapsułek/proszku do prania z dodatkiem płynu do płukania!

Najważniejsza wskazówka: maty uwielbiają prać w pralce , w rzeczywistości stają się coraz lepsze z każdym praniem, ponieważ podnosi włosie i maksymalizuje jego chłonność.

Jak wysuszyć matę wewnętrzną

Najlepszym sposobem na wysuszenie mat jest pozostawienie ich do naturalnego wyschnięcia lub włożenie ich do suszarki bębnowej ustawionej na niską temperaturę. Jest to zalecenie, więc jeśli masz wycieraczkę, przeczytaj instrukcje producenta, aby sprawdzić, czy Twoja mata nadaje się do suszenia w suszarce.

Inne sposoby czyszczenia maty do wnętrz

Świetnym sposobem na dłuższe utrzymanie maty w czystości jest jej regularne odkurzanie. Nie tylko pomoże to podnieść stos, ale także poprawi chłonność mat bawełnianych . Lub możesz po prostu potrząsnąć matą na zewnątrz, aby usunąć nadmiar brudu.

Najważniejsza wskazówka: nigdy nie kładź maty na wilgotnej podłodze, a dla uzyskania najlepszych rezultatów regularnie podnoś i pierz maty.

Jak często należy czyścić matę?

Idealnie zalecalibyśmy cotygodniowe odkurzanie maty wewnętrznej i comiesięczne pranie, chociaż tak naprawdę zależy to od stopnia zabrudzenia maty, więc ufaj swojej ocenie, kiedy uważasz, że wymaga prania.

Maty zewnętrzne są również łatwe w czyszczeniu!

Kiedy pogoda się zmienia, a na zewnątrz jest naprawdę mokro i błoto, mata zewnętrzna może pomóc zeskrobać najgorsze błoto, zanim wejdziesz do środka. Opracowaliśmy gamę mat zewnętrznych , które są bardzo trwałe, aby stawić czoła sezonom i chronić Twój próg przez wiele lat.

Mata z mięśniami

Ciężki i trwały ma sprężysty spód z przetworzonej gumy, który pozwala wodzie deszczowej po prostu spłynąć, jest tak łatwy do czyszczenia za pomocą szybkiego potrząsania lub spłukiwania wodą.